Zdjęcia z powietrza to dziś nie tylko moda, ale także konieczność w niektórych przypadkach. Z tego rozwiązania korzystają na przykład agencje nieruchomości, chcące dokładnie pokazać sprzedawany budynek, również z lotu ptaka. Trudno nie wspomnieć o pięknych widokach, które najlepiej przecież uchwycić z odpowiedniej wysokości. Dlatego drony stały się tak popularnym rozwiązaniem wśród profesjonalnych fotografów, ale i amatorów. Jeśli zastanawiacie się, jaki sprzęt wybrać – sprawdźcie nasze rady.

Kilka ważnych kwestii

Należy pamiętać, że drony traktowane są przez polskie prawo jako bezzałogowe statki powietrzne. W związku z tym podlegają określonym regulacjom, które wymuszają na użytkownikach dronów posiadanie specjalnych uprawnień do wykonywania przelotów. Jeśli więc zamierzacie korzystać z drona, zapoznajcie się z nowymi przepisami, które weszły w życie od 1 stycznia 2021 roku.

Zmiana dość drastycznie ograniczyła możliwość wykonywania lotów bez jakichkolwiek uprawnień. Przed wejściem w życie nowych regulacji osoby posiadające drona o wadze do 600 g i realizujące loty rekreacyjne i sportowe w zasięgu wzroku, mogły to robić bez uprawnień. Dziś natomiast konieczne jest zdanie egzaminu, dlatego – zanim kupicie sprzęt – zapiszcie się na szkolenie, w czym pomoże pożyczka gotówkowa, i uzyskajcie niezbędne pozwolenie.

Jaki dron dla amatora?

To, jaki dron należy wybrać, zależy od celu. Inny sprzęt powinni posiadać miłośnicy lotów rekreacyjnych, chcący rozwijać swoją pasję do powietrznych aktywności. Znacznie bardziej zaawansowane drony muszą kupić osoby zajmujące się fotografią czy filmowaniem. Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami sprowadza się nie tylko do wagi statku, ale także jego zasięgów oraz wysokości, na jaką może się wzbić.

Pamiętajcie również o akumulatorach. Przed zakupem sprawdźcie ich pojemność, która przekłada się bezpośrednio na czas, jaki dron może spędzić w powietrzu. Dlatego też warto od razu – korzystając z pożyczki gotówkowej – zainwestować w dodatkowe akumulatory, które możecie szybko wymienić podczas przerw w locie. To rozwiązanie polecane przede wszystkim tym z was, którzy chcą na przykład filmować różne wydarzenia czy fotografować krajobrazy z powietrza.

Tani – drogi?

Powszechne przekonanie głosi, że wszystko, co tanie, w konsekwencji jest drogie. To przewrotne powiedzenie doskonale sprawdza się w przypadku dronów. Inwestując w nowy sprzęt, warto poświęcić nieco więcej pieniędzy, aby posłużył przez wiele lat i nie wymagał ciągłych modernizacji czy napraw. Inną kwestią jest także bezpieczeństwo.

Nowoczesne, markowe modele, wyposażone są w doskonałe moduły zdalnego sterowania, minimalizujące ryzyko utraty kontroli nad dronem. W podstawowych wersjach niestety podzespoły są niskiej jakości, a tym samym może się zdarzyć, że podczas przelotu nad otwartym zbiornikiem wodnym, nie będziecie w stanie zmienić kierunku lotu. Konsekwencją będzie utoniecie drona. Warto więc wybierać sprzęt sprawdzony i polecany przez innych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj