Ciąża to magiczny czas przygotowań do nowej roli. 9 miesięcy oczekiwania na maleństwo powinno być czasem kompletowania wyprawki i kupowania wyposażenia niezbędnego do przywitania maleństwa na świecie. Kobieta nie powinna jednak zapominać o tym, że jeszcze przed narodzinami maleństwa należy przygotować wyprawkę do szpitala – nie powinno się tego odkładać na ostatnią chwilę.

Wyprawka dla ciężarnej do szpitala – kiedy przygotować?

Wyprawka dla ciężarnej powinna zostać skompletowana i zapakowana już na około miesiąc przed porodem. Dzięki temu kobieta nie będzie odczuwała stresu związanego z brakiem przygotowania do porodu. Warto pamiętać, że dziecko może urodzić się wcześniej – porody w 8 miesiącu ciąży może nie są normalne, jednak nikogo nie dziwią i zawsze mogą się przydarzyć. Spakowanie torby do szpitala pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnej niespodzianki. Dodatkowo im wcześniej zostanie zapakowana wyprawka dla ciężarnej, tym więcej będzie czasu na jej ewentualne uzupełnienie.

Co powinno znaleźć się w wyprawce do szpitala?

Wyprawka dla ciężarnej powinna wyglądać standardowo – muszą znaleźć się w niej akcesoria niezbędne dla mamy i maluszka. O wyposażeniu wyprawki często informują szpitale, dlatego warto wcześniej zapoznać się z tymi informacjami. Każda przyszła mama musi pamiętać o tym, by mieć przy sobie kartę ciąży wraz z wszystkimi badaniami oraz dowód osobisty. W wyprawce powinny się znaleźć 2 długie koszule nocne, szlafrok, klapki, 2 staniki do karmienia, a także majtki i podpaski poporodowe. Niezbędne są również kosmetyki oraz przyjmowane na co dzień lekarstwa. Do wyprawki dla ciężarnej warto dołożyć ładowarkę do telefonu, aparat fotograficzny i butelkę wody mineralnej.

Obowiązkowym wyposażeniem wyprawki dla ciężarnej są również akcesoria dla maluszka. Niezbędne są pieluszki w rozmiarze newborn, chusteczki nawilżane, kilka pajaców, body, śpioszków i dodatkowe ubranko, w którym dziecko wyjdzie ze szpitala. Warto zapakować kocyk lub rożek, a także gruszkę do nosa i krem przeciwko odparzeniom. Lepiej mieć również smoczek – większość dzieci ma bowiem silny odruch ssania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj