Pieluszka to prawdziwe must have w torbie każdego rodzica i opiekuna małego dziecka. To chyba najbardziej uniwersalna rzecz w dziecięcej garderobie. Ich naturalny skład pozwala na bardzo szerokie zastosowanie, do różnych form kontaktu z delikatną skórą maluszka. Ostatnio największą popularnością cieszą się bawełna muślinowa, tetra i bambus. Te tkaniny są najlepszą odpowiedzią na szczególne potrzeby wrażliwej skóry, która wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Stosując pieluszki z naturalnych tkanin najwyższej jakości, mamy pewność że nasze maleństwo ma zdrową skórę, a my dbamy nie tylko o jego dobre samopoczucie, ale też o środowisko naturalne, używając pieluszek wielokrotnego zastosowania. Jakie właściwości mają te dwa rodzaje pieluszek i dlaczego są tak chętnie wybierane przez rodziców?

Muślin bawełniany – sekret sukcesu tkaniny

Muślin bawełniany to naturalne włókno znane też pod nazwą muślin. Odznacza się charakterystycznym splotem o dość luźnej strukturze, co przekłada się na wygląd tkaniny. Pieluszki muślinowe są bardzo miękkie w dotyku i niesamowicie przewiewne, dlatego są polecane do przykrywania maluszka w letnie dni. Stopień miękkości muślinu zależy od wielu czynników, ale najbardziej kluczowa jest sprawa rodzaju włókien, z jakich został utkany materiał. Największą popularnością cieszy się ostatnio muślin bawełniany, ale niewiele mniejsze zainteresowanie wzbudzają muślin bambusowy oraz mieszany.

Pieluszki muślinowe mają bardzo charakterystyczną budowę włókien, które swym ułożeniem przypominają bardzo tetrę. Różnią się jednak od niej technologią produkcji, która jest bardziej skomplikowana i wymagająca. Dzięki niej jednak, pieluszka jest znacznie delikatniejsza i milsza w dotyku. Włókna bowiem są dodatkowo zmiękczane za pomocą specjalnych preparatów, za sprawą których materiał staje się bardziej pulchny.

Szczególną odmianą pieluszek bawełnianych jest muślin z bawełny organicznej. Włókna te są starannie wyselekcjonowane w zgodzie z naturą i ekologią, a ich uprawy są prowadzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Innym rodzajem pieluszek bawełnianych są pieluszki bambusowe, charakteryzujące się wyjątkową miękkością i bardzo dobrą chłonnością, dzięki zawartości włókna bambusowego. Wyglądem są bardzo zbliżone do jedwabiu, w dotyku zaś śliskie i bardzo przyjemne w dotyku.

Tetra bawełniana – popularność od dziesięcioleci

Pieluszki tetrowe są chyba najbardziej rozpoznawalne wśród wielorazowych pieluszek. Cieszą się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci, dzięki bardzo szerokiemu zastosowaniu. Bardzo dobrze sprawdzają się w tradycyjnym pieluszkowaniu, są niezastąpione do wycierania dziecku buzi lub do odbijania po jedzeniu, a także do otulania. Tkanina, z której są produkowane, tetra bawełniana, odznacza się wyjątkową przewiewnością i chłonnością, zapewnia maksymalny dostęp powietrza do skóry dziecka i nie powoduje podrażnień wskutek odparzenia. Przy regularnej zmianie zabrudzonej pieluszki, można być spokojnym o skórę pupy maluszka. Wybierając pieluszki tetrowe, należy zwracać uwagę na grubość i gęstość materiału, ponieważ te parametry wpływają na jej wytrzymałość i chłonność.

Muślin bawełniany czy tetra bawełniana – w obliczu wyboru

Zarówno pieluszki muślinowe, jak i te z tetry bawełnianej odznaczają się szeregiem unikalnych cech. Jest to związane z naturalnym pochodzeniem włókna, z którego są wykonane. Różnice zaś między nimi wynikają wyłącznie z niuansów. Są one bardzo chętnie wybierane przez rodziców do pielęgnacji i otulania małych dzieci. Oba rodzaje pieluszek są niezwykle chłonne, przy czym o wiele bardziej chłoną wilgoć pieluszki bambusowe ze względu na skład włókna. Mają bardzo dobre właściwości higroskopijne, a także oddychające, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj