Problem podwójnego podbródka dotyka coraz większej liczby osób, niezależnie od wieku czy płci. W dzisiejszych czasach idealne proporcje twarzy są jednym z kluczowych czynników wpływających na postrzeganie atrakcyjności. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z zabiegów redukcji podwójnego podbródka, aby poprawić swoje samopoczucie i poczucie własnej wartości. W Trójmieście istnieje wiele skutecznych metod redukcji podwójnego podbródka, ale jakie są najbardziej efektywne? Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zabiegu na podwójny podbródek? W tym artykule przyjrzymy się różnym technikom i procedurom, które są dostępne na rynku oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego specjalisty do przeprowadzenia zabiegu. Poznaj najnowsze trendy w redukcji podwójnego podbródka i dowiedz się, jak zadbać o swoje idealne proporcje twarzy!

Jakie są główne przyczyny powstawania podwójnego podbródka?

Drugi podbródek może pojawić się z różnych powodów, włączając w to nadmiar tkanki tłuszczowej, a także brak jędrności oraz elastyczności skóry. Nadwaga i uwarunkowania genetyczne są jednymi z głównych powodów pojawienia się drugiego podbródka. Problem nasila się wraz z wiekiem. Z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, a mięśnie szyi tracą jędrność i napięcie. Sprawia to, że skóra na brodzie zaczyna wiotczeć i opadać. Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej pod żuchwą przyczynia się do tego, że twarz traci wyraźny owal. Wśród przyczyny powstawania drugiego podbródka coraz częściej wymienia się również niewłaściwą pielęgnację skóry szyi i twarzy. Nadmierne opalanie tego obszaru, częste korzystanie z solarium prowadzi do utraty wody. Bez odpowiedniego nawilżenia dochodzi do utraty sprężystości i nawilżenia skóry. Wiotczejąca skóra w okolicach podbródka powoduje defekt estetyczny. 

Podwójny podbródek coraz częściej pojawia się również szczupłych osób. W tym przypadku kluczową rolę mogą odgrywać czynniki genetyczne, a także nieprawidłowa postawa. Częste, długotrwałe trzymanie głowy w dół, np. podczas patrzenia w ekran komputera lub smartfona mogą spowodować pojawienie się podwójnego podbródka.

Dlaczego warto rozważyć zabiegi redukujące podwójny podbródek?

Istnieją domowe sposoby poprawy napięcia skóry pomiędzy twarzą a szyją. Szczególnie istotna jest profilaktyka: odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie. W początkowym stadium problemu mogą okazać się skuteczne także masaże i rollery poprawiające napięcie i jędrność skóry.

Usuwanie podwójnego podbródka domowymi sposobami w jego zaawansowanym stadium jest praktycznie niemożliwe.

Aby odzyskać pewność siebie oraz przywrócić swojej twarzy młody wygląd warto skorzystać z możliwości medycyny estetycznej. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej albo chirurgii plastycznej pomogą w skutecznej i szybkiej redukcji drugiego podbródka.

Które kliniki w Trójmieście oferują najlepsze zabiegi na podwójny podbródek?

W Trójmieście istnieje wiele skutecznych metod eliminacji podwójnego podbródka, które mogą pomóc pozbyć się tego niechcianego defektu. Najczęstszą metodą jest liposukcja, lipoliza iniekcyjna, laseroterapia oraz technologia HIFU, która pozwala na napięcie skóry i mięśni szyi. Pożądany owal twarzy uzyskasz także dzięki zabiegom z użyciem nici liftingujących Aptos.

Plastykę podbródka wykonasz w klinikach chirurgii plastycznej. Pamiętaj, że wyłącznie sprawdzone, renomowane kliniki zagwarantują Ci bezpieczeństwo. Liposukcja podbródka to procedura, który wymaga sali operacyjnej i doświadczonej ręki chirurga plastyka. 

Na szczęście dzięki zabiegom medycyny estetycznej nie musisz decydować się na ryzykowną operację plastyczną.

Nieinwazyjne metody usuwania podwójnego podbródka

Klinika Wellclinic Gdańsk korzysta z nieinwazyjnych metod medycyny estetycznej. Jeśli chcesz zlikwidować drugi podbródek bez bólu i okresu rekonwalescencji, wizyta na Starym Mieście na ulicy Wałowej 23/U5 będzie dobrym rozwiązaniem. W ofercie kliniki znajdziesz szereg rozwiązań redukujących tkankę tłuszczową, które jednocześnie wpływają na poprawę napięcia i jędrności skóry.

Jako nieliczni w Polsce wykonują Endolifting 4D. Posiadają także innowacyjne HIFU II generacji. Urządzenie te pozwala usunąć podwójny podbródek bez bólu i okresu rekonwalescencji! Ultradźwięki pobudzają włókna kolagenowe do odbudowy, dzięki czemu rezultat zabiegu z czasem jest coraz bardziej widoczny. Pierwsze efekty HIFU II możesz zobaczyć od razu po zabiegu. Nowością na skalę światową, z jakiej mogą skorzystać Pacjenci Wellclinic, jest EMFACE. Jedyna platforma, która pracuje jednocześnie nad jakością skóry oraz tkanki mięśniowej.

Wellclinic odpowiada na indywidualne potrzeby Pacjenta. Lekarz medycyny estetycznej zawsze dopasowuje odpowiedni zabieg do konkretnego przypadku, aby osiągnąć pożądane efekty. W Wellclinic Gdańsk konsultacja lekarska jest bezpłatna w dniu wykonania zabiegu. 

Opinie pacjentów na temat zabiegów na podwójny podbródek w Trójmieście

Pacjenci chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z wizyt w klinikach medycyny estetycznej w Trójmieście. Efekt w postaci komentarzy możemy łatwo znaleźć na platformie internetowej Google dotyczącej wizytówki danej placówki. Opinie o Wellclinic Gdańsk są bardzo dobre. Pacjenci cenią sobie to miejsce za wysoką jakość obsługi i profesjonalizm zespołu. Ocena prawie 5 gwiazdek potwierdza prawdziwość tych słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj