Już przed narodzinami dziecka, rodzice zastanawiają się jaki smoczek wybrać i czy w ogólne dokonać takowego zakupu. Wybierają pomiędzy firmami, kształtem, materiałem. Który wybrać? Co będzie najlepsze dla naszego dziecka? Spokojnie, nie jest to takie trudne.

Smoczek lateksowy czy sylikonowy?

W dawnych czasach, jedynym sensownym wyborem był smok lateksowy (kauczukowy). W dzisiejszych czasach również znajdują się osoby, które takowy wybiorą. Smoczki te są niezwykle plastyczne, co powoduje szybkie zużycie materiału, ale również często powodują uczulenia. Lepszym wyborem jest smoczek sylikonowy, który jest bezpieczniejszy dla naszej pociechy. Nie łatwo jest go przegryźć, nie odkształca się i rzadko się zdarza aby uczulał.

Kształt  smoczka czy znana i lubiana firma – co jest ważniejsze?

Każda firma produkująca smoczki ma swój unikalny kształt. Warto wybrać taki, który przemawia do naszego serca. Ostatecznie to dziecko wybiera kształt, który mu odpowiada. Firma ma znaczenie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dziecko pokocha odpowiedni kształt.

Wiek dziecka czy jest ważny w wyborze?

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę. Smoczki są produkowane dla wcześniaków ale również dla dzieci po 18 miesiącu życia. Różnica? Diametralna. Idealny smok musi być przystosowany do wieku naszej pociechy. Dlaczego? Otóż każdy smok w danym przedziale wiekowym różni się rozmiarem. Jeżeli wybierzemy dziecku smok mniejszy niż być powinien może spowodować to takie samo niebezpieczeństwo jak kupno smocza ,,na zaś” – jest to równie zły pomysł. Smok, który będzie za duży może spowodować przykładowo zakrztuszenie się.

Co ile wymieniać smoczek?

Wymiana smoczka następuję po przekroczeniu wieku, dla którego przeznaczony jest smok oraz kwestia jakiegokolwiek nadgryzienia, czy pęknięcia . Takie smoczki nie nadają się do użytkowania przez nasze dziecko, stwarzają zagrożenie. Warto obserwować stan smoczków na bieżąco,

Wybór smoczka nie jest wcale trudny, wystarczy zapoznać się z informacjami od producenta, zapytać znajomych, rodziny. Każde dziecko ma swoje preferencje i nie zmusimy go do korzystania z innego smoczka niż tego, które samo ,,wybrało”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj