Cieszące się coraz większą popularnością kulki gejszy wbrew pozorom nie są nowym wynalazkiem. Pojawiając się po raz pierwszy około IV wieku w Japonii, dzisiaj rewolucjonizują nasze spojrzenie na seksualność, otwierając nowe możliwości. Dodatkowo, wychodząc ze strefy tabu, wykazują także szereg korzyści dla zdrowia! Sprawdź, czym naprawdę są i jak wybrać właściwy rozmiar.

Kulki gejszy – czym naprawdę są?

Kulki gejszy, znane także pod nazwą kulek waginalnych są niczym innym, jak gadżetem erotycznym, służącym ćwiczeniom mięśni Kegla. Kulki połączone trwałym sznureczkiem charakteryzują się średnicą od 3,5 do 4 cm i są polecane zarówno przez ginekologów, jak i urologów. W czym tkwi tajemnica ich działania i jak wybrać właściwy rozmiar?

Jak wybrać prawidłowy rozmiar kulek waginalnych?

Kulek waginalnych niestety nie możesz przymierzyć, a w razie niedopasowania – zwrócić. Właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać ich poprawny rozmiar i na co koniecznie zwrócić uwagę. Warto wiedzieć, że na pozytywne efekty stosowania i ostateczny komfort użytkowania wpływa kilka istotnych parametrów.

1. Materiał, z jakiego wykonano kulki, ma znaczenie!

Ze względu na bezpośredni kontakt kulek waginalnych z wnętrzem ciała warto sięgnąć wyłącznie po bezpieczne materiały. Zdecydowanie najbezpieczniejsze będą kulki gejszy wykonane z silikonu medycznego. Odpowiednie mogą być także modele z wysokogatunkowego tworzywa ABS. Zwróć uwagę także na sznurek łączący poszczególne elementy – ten powinien być wykonany z silikonu albo materiału wodoodpornego. Takie rozwiązanie zapobiegnie wchłanianiu wilgoci i maksymalnie zwiększy komfort użytkowania gadżetu.

2. Dobierz wagę kulek do swoich potrzeb

Twoja przygoda z kulkami waginalnymi dopiero się rozpoczyna? Sięgnij po pojedyncze, a tym samym – najlżejsze kulki o wadze maksymalnej 50g. Pamiętaj, że to właśnie trening czyni mistrza, a wzmocnione mięśnie dna miednicy pozwolą Ci korzystać z większych wariantów, ważących nawet 100g.

3. Kulki drgające czy niedrgające?

Decydując się na kulki waginalne, staniesz przed jeszcze jednym wyborem. Musisz zdecydować, czy wybrać kulki drgające, czyli posiadające wewnątrz dodatkowy, poruszający się ciężarek, czy niedrgające, pozbawione tego elementu. Wszystko zależy wyłącznie od Twoich preferencji!

Wielkość, czyli jaki rozmiar kulek gejszy wybrać?

Kulki gejszy kupujesz po raz pierwszy? Zdecydowanie zrezygnuj z najmniejszego rozmiaru i sięgnij po większą kulkę. Taki model będzie łatwiej Ci utrzymać. Masz wąskie wejście do pochwy? Warto wybrać gadżet charakteryzujący się mniejszą średnicą – w takim przypadku możesz wybrać model dedykowany zaawansowanym kobietom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj