Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim pierwszy dzień szkoły. Dla wielu uczniów – rozpoczynających swoją przygodę z edukacją – dosłownie pierwszy. Jako rodzice wpadliście już zapewne w ferwor przygotowań. Nie powinny się one jednak ograniczać do zakupu przyborów szkolnych. Równie istotne jest zorganizowanie komfortowego miejsca do nauki. W poniższym artykule podpowiadamy jak za pomocą tapety ściennej zaaranżować pokój pierwszoklasisty – tak, by sprzyjał zdobywaniu wiedzy.

1. Tapeta ścienna – dlaczego warto na nią postawić?

2. Idealna tapeta na ścianę do pokoju dziecięcego

Tapeta ścienna – dlaczego warto na nią postawić?

Jeśli nie jesteś fanem obrazków i innych zbędnych dekoracji, które zbierają kurz, to dobrym rozwiązaniem będzie właśnie tapeta ścienna. Jej wzór sam w sobie będzie stanowił dekorację, która nada całej aranżacji charakteru. Ponadto takie wzorzyste tapety na ścianę pozwalają na zniwelowanie drobnych nierówności. Istotną zaletą tapet – zwłaszcza w pokojach dziecięcych – jest odporność na zabrudzenia, a także łatwe utrzymanie ich w czystości. Niekiedy wystarczy przetrzeć ścianę szmatką. Również położenie tapety nie nastręcza zbyt wielkich problemów. Jeżeli chcesz zabłysnąć jako „bohater domu” – możesz pokusić się o samodzielne położenie tapety. Jednakże, kiedy ściana jest nieco bardziej wymagająca, sięgnij po pomoc specjalisty w tym zakresie. Rozmaite wzory znajdziesz na pieknetapety.pl.

Idealna tapeta na ścianę do pokoju dziecięcego

Pierwszy rok nauki to specyficzny moment, w którym twój maluszek staje się pełnoprawnym uczniem. Wiele się w jego życiu zmieni; przybędzie mu obowiązków i z pewnością nieco spoważnieje. Być może zechce oddać do lamusa ulubione dotąd maskotki i zabawki, zastępując je innymi gadżetami. Warto nadążać za tymi zmianami także w kwestii aranżacji pokoju pierwszoklasisty. Wielu rodziców tuż przed rozpoczęciem edukacji szkolnej swojej pociechy planuje remont i przemeblowanie – odtąd bowiem centralnym punktem pomieszczenia musi być miejsce do odrabiania lekcji, a zatem biurko. Ważne, aby nie przeładowywać pokoju dziecięcego zbędnymi dekoracjami i gadżetami, które mogą rozpraszać uwagę świeżo upieczonego ucznia. Wystarczającą dekoracją będzie tapeta na ścianę – na przykład szara w gwiazdki, w paski, w kratkę bądź też z innym, ulubionym, motywem twojego dziecka. Pamiętaj, że pierwszoklasista to nadal małe dziecko i nie broń się przed tapetą w samochodziki bądź misie, jeżeli taka się dziecku podoba. Aby spełniał swą funkcję – komfortowego miejsca do nauki oraz oazy spokoju i relaksu – pokój musi być zaaranżowany zgodnie z upodobaniami zamieszkującego w nim domownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj