Kiedy rodzi się dziecko, towarzyszy nam wiele emocji. Niezależnie od tego, jak długo przygotowywaliśmy się do rodzicielstwa, niesie za sobą to duże wyzwania. Niemowlaki wymagają wiele atencji i pierwsze miesiące nie są łatwe, ale szybko mijają, a pociecha sprawia wiele radości.

Wizyta położnej krok po kroku

Po urodzeniu dziecka opuszczamy szpital – zazwyczaj w pierwszym tygodniu, chyba, że dzieje się coś, co wymaga dłuższej hospitalizacji np. żółtaczka. Kiedy będziemy już w domu, odwiedzi nas położna, aby monitorować stan małego człowieka. Przede wszystkim zważy malucha i odpowie na pytania młodej mamy. Może być to bardzo pomocne zwłaszcza dla kobiet, które chciałyby zadać wiele pytań dotyczących karmienia piersią czy opieki nad niemowlakiem. Wizyta położnej krok po kroku nie powinna być więc dla nas stresująca. Należy ją potraktować jako możliwość zdobycia informacji. Czasem problemem są kolki niemowlęce. Położna podpowie jaki masaż brzuszka stosować i jak uniknąć ciągłego płaczu. Są pewne metody, które znacznie ograniczają dolegliwości trawienne noworodka. Macierzyństwo bywa trudne i przytłaczające. Trzeba do niego podejść odpowiedzialnie.

Jak przygotować się do wizyty położnej krok po kroku

Położna zważy maluszka i oceni, czy dobrze się on rozwija. Może podpowiedzieć jak radzić sobie z problemami z laktacją. Czasem wstydzimy się zapytać o coś innych, ale położna wiele widziała i nie ma dla niej krępujących sytuacji. Wizyta położnej krok po kroku może przebiegać w przyjemnej atmosferze. Kiedy rodzimy pierwsze dziecko, jesteśmy przyjęte. Kolejne ciąże i porody to większe doświadczenie, ale równie dużo emocji. Często obawiamy się o zdrowie i życie swoje i maluszka. Dobrze jest karmić piersią, nie tylko dlatego, że jest to wygodne, ale dajemy dziecku szanse na budowanie lepszej odporności i zdrowia. Wizyt położnej będzie kilka i podczas każdej z nich musi ona wypełniać stosowne dokumenty dotyczące dziecka. Dowiemy się dzięki temu czy maluch prawidłowo przybiera na wadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj