Skompletowanie wyprawki dla dziecka to konieczność dla wszystkich przyszłych rodziców. W pierwszej chwili zadanie może wydać się trudne i przytłaczające. Jednak wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by szybko i bez zbędnego stresu wybrać najlepsze produkty.

Wyprawka dla dziecka – jak wybierać ubranka?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę w jakiej porze roku pociecha przyjdzie na świat. W lecie lepiej sprawdzi się odzież przewiewna i cienka, w zimie natomiast cieplejsza, z długimi nogawkami i rękawami.

Dziecko trzeba przewijać i przebierać nawet kilkanaście razy dziennie. Dlatego wybierając ubranka, dobrze jest kierować się przede wszystkim łatwością ich zakładania. Warto również zrezygnować z ozdobnych, wystających elementów jak np. kokardki. Chociaż wyglądają uroczo, są po prostu niepraktyczne.

Ważny jest również materiał, z którego ubranka są wykonane. Najlepiej, aby w całości składały się z bawełny. Pozwoli to uniknąć nadmiernego pocenia i wysypki u dziecka.

Jakie kosmetyki są odpowiednie do wyprawki dla dziecka?

Wybierając kosmetyki, dobrze jest ograniczyć się do niezbędnych produktów. Dziecko nie potrzebuje wielu akcesoriów do pielęgnacji. Niezwykle ważne jest natomiast, aby wybrać kosmetyki, które nadają się do użycia już od pierwszego dnia życia. Koniecznie powinny mieć również atesty odpowiednich instytucji jak np. Centrum Zdrowia Dziecka.

Do niezbędnych kosmetyków należą przede wszystkim płyn do kąpieli i krem na odparzenia. Warto zaopatrzyć się również w krem nawilżający i oliwkę.

Jednym z najpotrzebniejszych akcesoriów higienicznych, jakie składają się na wyprawkę dla dziecka są pieluchy. Na początek dobrym wyborem mogą okazać się te w rozmiarze „newborn”. Czas po jakim należy zmienić rozmiar, zależy od indywidualnego tempa wzrostu dziecka.

Rodzice dbający o środowisko mogą rozważyć zakup pieluch wielorazowych. Są one bardziej ekologiczne, jednak znacznie mniej wygodne w codziennym użyciu.

Wyprawka dla dziecka może być bardzo kosztowna, albo stosunkowo skromna. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości i preferencji. Kupując akcesoria dla noworodka można zrezygnować z wymyślnych gadżetów i zabawek. Warto jednak zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią codzienne życie z dzieckiem w pierwszych miesiącach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj