Sen jest najważniejszą częścią naszego życia, gdy śpimy wygodnie – nasze samopoczucie jest lepsze. Dotyczy to również dzieci w każdym wieku.

Jakie wymiary powinno mieć łóżeczko?

Wybór wymiaru łóżeczka powinien być przemyślany. Nie dajmy się naciągnąć na marketingowe chwyty. Spójrzmy w przyszłość – jak szybko chcemy je zmienić na większe? Na rynku występują dwa standardowe wymiary łóżeczek: 120×60 oraz 140×70. Wybór należy tylko i wyłącznie do rodzica.

Wybór materaca – wypełnienie, twardość.

Przy wyborze materaca dla naszego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów. W szczególności jego wypełnienie oraz to czy jest miękki czy twardy. Idealny materac powinien być średnio twardy – ze względu na równomierne podparcie kręgosłupa naszego malucha. Wsad w materacu – tu wybór należy tylko i wyłącznie do rodzica i jego preferencji. Przy wyborze materaca zwróćmy uwagę na gęstość materaca. Im niższa gęstość tym gorsza jakość. Najważniejsze są przede wszystkim certyfikaty, które posiada produkt.

Struktura łóżeczka dziecięcego – na co zwrócić uwagę?

Regulacja łóżeczka przy niemowlaku jest nieodzownym elementem wyboru. Najczęściej są to trzy poziomy, które zapewniają bezpieczeństwo dziecku, które zaczyna siadać/wstawać. Dla dziecka na tym etapie rozwoju przydadzą się również wyjmowane szczebelki, które umożliwią dziecku swobodne opuszczenia łóżeczka w dowolnej chwili. Duża część łóżeczek posiada również funkcję przekształcenia zwykłego niemowlęcego łóżeczka na łóżko dla starszaka, który nie potrzebuje już asekuracji szczebli.

Łóżeczko z szufladą, czy bez?

Szuflada w łóżeczku zazwyczaj pełni funkcję przechowywania i ozdoby. Warto pamiętać, że jest to również skupisko kurzu i roztoczy. Choć nie zrażajmy się, jeżeli zadbamy o porządek, dodatkowa szuflada może być pomocna.

Farba, którą pomalowane jest łóżeczko dziecięce.

Przy wyborze łóżeczka bardzo często nasuwa się pytanie ,,Czy farba, którą może zjeść moje dziecko mu nie zaszkodzi?” Otóż nie, farby, które mają zastosowanie do dziecięcych mebli powinny mieć stosowne certyfikaty. Gwarantuje to, że dziecko nie zatruje się nadgryzioną farbą. Często takie farby są wodoodporne aby ząbkujący maluch miał ograniczone możliwości w konsumpcji takowej farby.

Certyfikaty – najważniejsza rzecz!

Wszystko co kupujemy dla naszych pociech, powinno mieć odpowiednie certyfikaty. Należy szczególnie zwracać na to uwagę, aby nasz zakup był bezpieczny dla naszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj