Najczęściej wybieranym materiałem ubrań dziecięcych jest bawełna. Skóra naszego maluszka jest dużo bardziej wrażliwa i potrzebuje odpowiedniej ochrony.

Dlaczego bawełna?

Jest miękka i delikatna – idealnie skomponuję się ze skórą naszego dziecka. Jest miła w dotyku, idealnie nada się do przytulania i spokojnego zasypiania naszego malucha. Co ważniejsze, jest najbardziej przepuszczalnym materiałem na rynku. To najważniejsza cecha, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie ubrań dla naszego dziecka. Oczywiście możemy wybrać bawełnę z domieszkami innych materiałów, choć musimy pamiętać, że stuprocentowa bawełna powinna być niepodważalnym wyborem.

Pielęgnacja tkaniny bawełnianej – czy jest skomplikowana?

Oczywiście, że nie! Prasowanie jak i pranie owej tkaniny jest równie proste, co pielęgnacja innych rzeczy – nawet tych, które masz w szafie. Ubrania wykonane z bawełny można prać w 60 stopniach Celsjusza. Brzmi prosto? Oczywiście! Jest to idealny wybór. Ubranka dziecięce powinny być prane w jak najwyższej temperaturze, ze względu na pozbycie się wszelkich bakterii. Prasownie takich ubrań również nie jest skomplikowane. Uważamy tylko na wszelakie nadruki.

Negatywne strony bawełnianych ubrań.

Pomimo, że tkaniny bawełniane i uszyte z nich ubrania są bardzo częstym wyborem rodziców – nie mają negatywów. Jest to bardzo trwała tkanina. Przy dobrej pielęgnacji podanej przez producenta, nie powinna się rozciągać, kurczyć a blaknięcie kolorów jest znikome – co daje gwarancję ponownej sprzedaży ubrań. Kolejnym plusem jest fakt, że uczulenia na bawełnę zdarzają się najrzadziej!

Bawełna tylko do wyrobu ubrań?

Pamiętajmy, że bawełna to materiał różnego zastosowania, możemy go wykorzystać również do wykonania zabawek dla naszego dziecka, pościeli czy wszelakich przytulanek, które na pewno porwą serce Twojego dziecka. Ubrania wykonane z bawełny z pewnością posłużą Twojemu maluchowi, a miękki kocyk z bawełny doda mu otuchy przy złym samopoczuciu.

Decydujmy mądrze, aby nasze pociechy miały stuprocentowy komfort, przy nienagannym wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj