Kto z nas nie doznał nigdy urazu kończy czy stawów? Ilu z nas pracujących za biurkiem nie narzeka na problem z kręgosłupem? W zasadzie każdy z nas korzystał kiedyś z usług fizjoterapeutów. Jeśli uraz jest niewielki, zwykle po kilku tygodniach rehabilitacji zapominamy o całej sprawie. Czy w takim razie potrzebujemy inwestować pieniędzy w nierzadko drogi sprzęt? Co z nim zrobić, gdzie go trzymać gdy skończymy jego użytkowanie?

Lubimy ułatwiać sobie życie, więc i w tym przypadku możemy zdecydować się na prostsze i wygodniejsze rozwiązanie. Zamiast kupować kule, chodzik, wózek, koncentrator tlenu możemy je wypożyczyć z wypożyczalni. Dzięki temu jeśli potrzebujemy ich na tygodni, po tym czasie możemy je zwrócić i nie będą nam zabierały miejsca w mieszkaniu, będzie to też tańszy wydatek niż zakup nowego sprzętu a wypożyczalnia zdejmie z nas obowiązek transportu.

Sprzęt rehabilitacyjny przy krótkotrwałym urazie

Okazuje się, że nie tylko osoby z krótkotrwałym urazem korzystają z usług wypożyczalni. Pewne sprzęty takie jak łóżka rehabilitacyjne kosztują do kilku tysięcy złotych. Osobom przewlekle chorym potrzebne są również wygodne materace, chodziki czy wózki inwalidzkie i meble ułatwiające funkcjonowanie. Łączny koszt może być zbyt wysoki dla przeciętnego emeryta. Z drugiej strony w wielu przypadkach bez takiego sprzętu jakość życia jest naprawdę słaba. Stąd wiele starszych osób i ich rodzin decyduje się na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. Łatwiej jest udźwignąć finansowo coś w rodzaju miesięcznej raty niż jednorazowy koszt.

Wypożyczanie to nie tylko oszczędność pieniędzy

Wypożyczanie sprzętu poza oszczędnością pieniędzy ma również inne zalety. Nie musimy przejmować się ani dostawą ani odbiorem. Nie martwi nas również montaż i ewentualna naprawa, gdyż one są w cenie wynajmu. Gdyby po kilku tygodniach okazało się, że w danym przypadku jakiś sprzęt jest mało używany, możemy go zwrócić lub wymienić na coś innego.

Dezynfekcja sprzętu rehabilitacyjnego

W obecnych czasach bardzo istotna jest też kwestia dezynfekcji. Dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest wręcz priorytetowa z oczywistych względów, jednak było tak również przed epidemią Covid-19. Sprzęty są tak skonstruowane, by można je było możliwie jak najdokładniej wyczyścić i zdezynfekować. Z kolei pracownicy wypożyczalni wyposażeni są w certyfikowane preparaty antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybicze.

Kwestia materaca

Myśląc o zwiększeniu komfortu bliskiej osoby chcemy aby sprzęty były funkcjonalne i bezpieczne, przy czym zaoszczędzenie kilku tysięcy złotych jest dodatkową zaletą. Starsze osoby, które całe dnie spędzają w łóżku na pewno docenią wygodny materac czy wręcz materac odleżynowy. Jeśli mają choć niewielką możliwość poruszania się, z pewnością przemieszczanie się na wózku ułatwi im życie.

Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów zdrowy.wroclaw.pl, thed.pl oraz nadiecie.wroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj